Народився в 1982 р. Закінчив в 2005 р Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення.
Викладає дисципліни: “Пристрої НВЧ та антени”, “Математичні методи оптимізації”.
Керує підготовкою бакалаврів та магістрів.
Наукові інтереси: природні алгоритми оптимізації (генетичний алгоритм, алгоритм бджолиного рою) в задачах конструктивного синтезу планарних профільованих антен та антенних решіток на їх основі.
Василенко Д.О. за підтримки DAAD (German Academic Exchange Service) в період 1.10.2006 – 31.07.2007 пройшов стажування у Ruhr University Bochum (Німеччина).
Кандидат технічних наук з 2010 року. Дисертацію захищено „ 30” вересня 2010 року у спеціалізованій вченій раді Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України, отримано диплом ДК № 062696 від 22 грудня 2010 року.
Призначений на посаду доцента кафедри теоретичних основ радіотехніки радіотехнічного факультету з „1” вересня 2014 року. Наказ від „ 1” вересня 2014 року № 1900-п .
Василенко Д.О. веде такі основні навчальні курси: «Пристрої надвисоких частот і антени» (72 лекційні години), «Математичні методи оптимізації» (36 лекційних годин). Проводить практичні заняття по своїх навчальних курсах. Керує дипломним проектуванням бакалаврів і магістрів.
Для виконання дипломних проектів розроблено методичні рекомендації «Сучасні методи аналізу, синтезу і оптимізації пристроїв надвисоких частот та антен: методичні рекомендації для студентів напряму підготовки 6.050901 «Радіотехніка»».
Проявив себе як обізнаний спеціаліст у галузі пристроїв НВЧ та антенної техніки. Брав участь у дослідженнях: «Дослідження новітніх ультраширокосмугових адаптивних низькопрофільних фазованних антенних решіток для перспективних радіосистем подвійного призначення» (Номер державної реєстрації 0115U002329, номер реєстрації в університеті №2839-п), «Дослідження новітніх адаптивних цифрових антенних решіток для перспективних інформаційно-комунікаційних радіосистем подвійного призначення»